InfoStream - důvěryhodná evidence | www.infostream.cz

Jak funguje?

Aplikace InfoStream byla vytvořena pro běžné uživatele bez speciálního hardwarového či softwarového vybavení. Minimální požadavky pro její běh jsou následující:

  • Operační systém: Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7 (serverové operační systémy Windows Server 2003, Windows Server 2008 a Windows Server 2008 R2 jsou podporovány také, ale pro serverové nasazení doporučujeme síťovou verzi popsanou níže).
  • Platforma: 32-bitová nebo 64-bitová
  • Nainstalovaný Microsoft .NET Framework 4.0 (dostupný zdarma, aplikace si jej v případě potřeby sama stáhne a nainstaluje)

Uživatelské rozhraní

Aplikace po spuštění běží v system tray ("ikonka na liště"). Po klepnutí pravým tlačítkem se objeví kontextové menu, kde má uživatel možnost přidat jednotlivé dokumenty, celé složky, případně provádět další operace:

Uživatelské rozhraní

Dokumenty nebo celé složky je možné do důvěryhdné evidence odeslat také z kontextového menu kdekoliv ve Windows:

Uživatelské rozhraní

Aplikace je k dispozici v českém a anglickém jazyce. V případě zájmu uživatelů není problém přeložit ji i do jakéhokoliv jiného jazyka.

Síťová verze

V typickém nasazení je aplikace určena pro lokální použití jedním uživatelem na jeho osobním počítači. K dispozici je ale i síťová verze, která umožňuje veškerá data ukládat na centrálním serveru a uživatelé k nim přistupují pomocí klienta vzdáleně.

Diagram fungování síťové verze

Síťovou verzi InfoStream lze nasadit například na souborový server (file server) a automaticky razítkovat veškeré dokumenty, které na něj uživatelé uloží, a to automaticky, bez jejich součinnosti.

Tato verze umí dokumenty nejenom evidovat, ale také v sobě přímo ukládat, což přináší další zajímavé možnosti při sledování různých verzí dokumentů nebo v případě ztráty jejich originálu.